UMF Cluj a acordat titlul de Doctor Honoris Causa prof. dr. Annika Östman Wernerson, rectorul Karolinska Institutet din Stockholm

UMF Cluj a acordat titlul de Doctor Honoris Causa prof. dr. Annika Östman Wernerson, rectorul Karolinska Institutet din Stockholm, Suedia.

„Doamna Annika Östman Wernerson este profesor de știință renală și transplant la Departamentul de Știință clinică, intervenție și tehnologie, la Institutul Karolinska și consultant în patologie clinică la Spitalul Universitar Karolinska din Huddinge.

Suntem onorați să îi urăm doamnei profesor Östman Wernerson bun venit în cadrul comunității noastre academice!” au anunțat oficialii UMF Cluj.

Și rectorul Anca Buzoianu a salutat evenimentul: „Îi mulțumim doamnei profesor Annika Ostman Wernerson, rectorul Karolinska Institutet, pentru excelenta colaborare. Este o deosebită bucurie să o avem alături de noi, în cadrul comunității noastre academice, în calitate de Doctor Honoris Causa al UMF Iuliu Hațieganu Cluj-Napoca!”.

Loading

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *